TUM International GmbH (TUMint) ინოვაციებისა და კვლევების მიმართულებით ევროპის ერთ-ერთი წამყვანი უნივერსიტეტის, მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TUM) შვილობილი ორგანიზაციაა. TUMint სხვადასხვა ტიპის სამეცნიერო დაწესებულების, ინოვაციური ეკოსისტემის, ცოდნის გადაცემისა და ტექნოლოგიის ცენტრის წამყვანი კონსულტანტი, დეველოპერი და მენეჯერია. იგი მიზნად ისახავს ადამიანებისა და ორგანიზაციების დახმარებას ინოვაციური პოტენციალის გამოვლენაში. TUMint აერთიანებს საერთაშორისო პარტნიორებს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებიდან, სამთავრობო და სამრეწველო სექტორებიდან და, შესაძლებლობას აძლევს მათ, ჩაერთონ გლობალური ტრანსფორმაციის ძირითად პროცესში, აღმოაჩინონ განვითარების ახალი, მდგრადი და მოქნილი გზები.
2017 წლიდან TUMint მხარს უჭერს ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტს (KIU), საუნივერსიტეტო კამპუსის, მენეჯმენტის სტრუქტურის, ცოდნის გადაცემის სტრატეგიისა და საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავების პროცესში. KIU-ს მიზანია სტუდენტებს შესთავაზოს მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტის (TUM) მოდელზე დაფუძნებული უმაღლესი ხარისხის განათლება, რომელიც ითვალისწინებს სამეწარმეო და თანამედროვე უნივერსიტეტის დამკვიდრებას. TUM International-ის მხარდაჭერა მოიცავს საერთაშორისო დონის პროფესორების შერჩევას, საერთაშორისო აკრედიტაციის მოპოვებას, სწავლების მაღალი ხარისხის შენარჩუნებასა და სხვა სტრატეგიულ საკითხებთან დაკავშირებით გზამკვლევის ფუნქციის შეთავსებას.
2021 წლიდან TUM International-ის ძირითადი მიზანი KIUInnovate-ის მხარდაჭერაცაა. KIUInnovate პლატფორმა წარმოადგენს KIU-ს საეტაპო ინიციატივას და ემსახურება როგორც მეწარმეობისა და ინოვაციების დამკვიდრებას აკადემიურ და არა-აკადემიურ საუნივერსიტეტო პროგრამებში, ისე უნივერსიტეტის გარშემო ძლიერი და სიცოცხლისუნარიანი ინოვაციების ეკოსისტემის შექმნას. TUM International მხარს უჭერს აღნიშნულ ინიციატივას განვითარების შემდგომ ეტაპზეც და, ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტთან ერთად, მასპინძლობს ყოველწლიურ KIU ინოვაციების ბიზნეს ფორუმს.

TUM International GmbH (TUMint) is a subsidiary of the Technical University of Munich (TUM) and a leading consultant for, developer, and manager of international universities and other scientific sites, as well as knowledge transfer and competence centers worldwide. TUMint brings together international partners from academia, government, and industry and enables them to engage in major global transformation processes by building strong innovation ecosystems and capabilities to explore novel, sustainable and resilient development pathways.
TUMint supports Kutaisi International University (KIU) since 2017 in the development of the university campus, the management structure, transfer strategies and the educational programs. KIU’s goal is to offer highest quality university education, guided by the Technical University of Munich (TUM) model for an entrepreneurial and engaged university. TUM International’s assistance to KIU extends from helping to recruit international professors, to achieve International Accreditation, maintain a consistently high teaching quality, and guide with regards to strategic questions.
In 2021, TUM International’s main focus was on supporting the launch of KIUInnovate, the landmark initiative of KIU aiming to instill entrepreneurship and innovation within the academic and non-academic university programs, while building a strong and lively innovation ecosystem around the university. TUM International also supports the initiative in its expansion phase in 2022. Lastly, TUM International assists KIU’s outreach activities at the national and international level.